Freeware, Utility

Všechny soubory zde jsou moje výtvory a všechno je freeware, neboli zadarmo. K většině programů jsou přiloženy i zdrojové kódy.

NEWPOP3 a SMTP proxy filtrující spam (94 Kb)

Program, který naslouchá na dvou portech (POP3 a SMTP protokol). Na POP3 zkoumá stahované zprávy jestli je to spam a podle výsledku identifikace podnikne akce (označit zprávu, poslat falešné upozornění 'uživatel neexistuje', atd ...)
Na SMTP pouze forwarduje zprávy nějakému nadřazenému SMTP a ukládá emailové adresy lidí, kterým pošlu email do whitelistu
Program je k dispozici se zdrojovými kódy pod licencí GNU GPL. Lze zkompilovat pod libovolným druhem Unixu, nebo ve Windows s pomocí cygwin

CRLF v2.1 (Windows verze) (13 Kb)

Drobná utilitka na převod textu s řádky zakončenými LF(UNIX) na text s řádky zakončenými CRLF (DOS).
Hodí se při stahování textů z Internetu (hodně textů je ve formátu UNIX). Verze pro Windows

Proxy Tester (4 Kb)

Jednoduché skripty na stažení seznamu proxy serverů z samair.ru/proxy/ a nntime.com a jejich testování. Zjistí odezvu proxy serverů a co přidávají do hlaviček.

Windows config (dmode, tapeta a color) (14 Kb)

Tři malé prográmky na automatickou konfiguraci windows, využitelné hlavně při bootování windows ze sítě, nebo když pracujete např. ve veřejné počitačové pracovně nebo ve škole a neukládají se vám nastavení. Prográmek na odstranění tapety z plochy, změnu barevného schématu a rozlišení obrazovky. Ke všem třem přiložen zdrojový kód

aSend a iLock: Netware utilities (17 Kb)

aSend umožňuje posílat anonymně zprávy (ale umožňuje se i podepsat) a má lepší syntaxi než klasický send. iLock je na program na vyvolání intruder lockoutu, ale před použitím této utility si raději přečtěte varování v souboru info.txt v archivu, jinak můžete být nemile překvapeni. Zdrojový kód přiložen

Title Replacer (11 Kb)

Program na měnění titulků oken pro Windows. Takto můžete změnit titulek libovolného okna v systému, ale příliš praktického využití to nemá.

Password Reveal v2 (28 Kb)

Program na záchranu a zjišťování zapomenutých hesel. Pokud heslo zůstalo uloženo v nějakém programu, ale nedá se přečíst kvůli tomu, že jsou místo něj vidět jen hvězdičky, tak tenhle program to dokáže.
Program by měl fungovat na všech typech Windows od 3.1 výše. (osobně jsem testoval pouze Win95 a Win3.11). V balíku je též přibalena utilitka Menu Enabler na aktivování neaktivních menu. Zdroják je k obojímu přiložen.

Dircat V2 (10 Kb)

Program na zjišťování velikosti souborů a adresářů, včetně výpočtu kolik by soubory zabraly při různých velikostech clusterů. Hodí se například na zjišťováni zdali se vybraná hromada dat vejde na jedno CD, eventuelně jestli lze vypálit ještě něco navíc.
Druhá verze programu, zdroják je přiložen.

WadDup v1.2 (33 Kb)

Program hledá duplicitní jména a textury ve WAD2 souborech (formát používaný v Quaku a Hexenu 2. Možná i v jiných hrách). Celkem nutnost pro kohokoliv kdo dělá levely do Quaka (aspoň já jsem to teda potřeboval) Pokud byste někdo měl zájem aby WadDup podporoval i jinou hru, tak mi mailněte, je to možné celkem jednoduše doprogramovat. Duplicitní textury jsou například i v tom wad souboru co vygeneruje Worldcraft z quakovských map. Dokumentace k programu je v češtině a v angličtině. Nová verze má jednu novou funkci (wad status), pár vylepšení a je přiložen i zdroják.

Rotator (12 Kb)

Podivný rotační "screensaver". Efekt vypadá docela zajímavě, ale na 386 běhá trochu pomalu.
Archiv obsahuje i zdroják v Turbo Pascalu.
S tímto výtvorem si můžete dělat co chcete, ale pokud se v něm budete vrtat a chcete to dál šířit, tak vás prosím, abyste to nešířili pod mým jménem.

Fraktal4 v1.5 (15 Kb)

Už asi tři roky starý prográmek na tvorbu krajin. Můžete dělat s krajinou různé hokusy-pokusy, ale program bohužel neumožňuje ukládat. To není žádné sharewarové omezení, ale spíš jsem byl líný tenkrát tuhle funkci doprogramovat. Odteďka je to tu i se zdrojovými kódy.

Grafické efekty (4 Kb)

Čtyři jednoduché a malé programy. (Hoření, různá pozadí...)
Největší z nich má 237 bytů a ke všem je přiložen zdroják v Turbo Assembleru.

CRLF v2.0 (4 Kb)

Drobná utilitka na převod textu s řádky zakončenými LF(UNIX) na text s řádky zakončenými CRLF (DOS).
Hodí se při stahování textů z Internetu (hodně textů je ve formátu UNIX). Nová verze je o dost rychlejší a má pár dalších vylepšení a je k ní přiložen i zdroják. Verze pro DOS

Bench v1.3 (19 Kb)

Jednoduchý prográmek na měření rychlosti disku. K programu je přiložen zdroják v Pascalu.

WadFrag v1.3 (10 Kb)

Program na rozbalování souborů z WAD archivů z DOOMa, DOOMa II, Hereticu a Hexenu.
Umí dávat soubory do adresářů, rozbalovat jen některé soubory podle masky....
Pravděpodobně umí rozbalovat i WAD archivy z Ultimate DOOMu a možná i jiných her od ID softu, to jsem ale nezkoušel. Rozbalovat soubory z Quaka to bohužel neumí.
K programu je přiložen kompletní zdroják v Pascalu.ZpátkyZpátky na domovskou stránku


Autor: Martin "Bilbo" PetříčekEmail: Muj EmailICQ: 42199605 Moje ICQ